29 června 2016

Mohou brýle bez dioptrií poškodit můj zrak?

Mohou brýle bez dioptrií poškodit můj zrak?

Často se setkáváme s názorem, že brýle bez dioptrií škodí našemu zraku. Mohou takové brýle negativně ovlivnit naše zdraví? Vysvětlíme.

Problém je obvykle někde jinde. Brýle s tzv. nulovými skly jsou často nošeny jen příležitostně, tudíž ne každý den. Brýle bývají nejčastěji módním doplňkem vybraného outfitu.Takové nošení samozřejmě nemá žádný vliv na naše zdraví, pokud budeme dodržovat základní zásadu – udržovat brýle čisté. To se zdá být samozřejmé, ale naše oči (pokud nejsme zvyklí nosit brýle každý den) se zaměřují na škrábance a skvrny, což jim samozřejmě nedělá nijak dobře.

Takže můžeme si zničit zrak nošením brýlí bez dioptrií? Ano, ale pouze nošením špinavých brýlí. Oči jsou velice citlivý orgán a my si můžeme zhoršit náš zrak v dlouhodobém horizontu. Nemusíte se však obávat, skladování a čištění brýlí je snadné! O tom jsme již napsali v samostatném článku na našem blogu.

Jaké jsou další výhody nošení brýlí bez dioptrií? Jsou perfektním řešením pro ty, kteří tráví mnoho hodin před monitorem. Stavějí totiž překážku záření, které našim očím nedělá dobře. Čím více času trávíte u počítače, tím lépe je alespoň příležitostně nosit brýle.

Správně nošené brýle s čočkami nulových hodnot nám nijak neuškodí – mohou jen pomoci! Dokonce i když se vystavujeme slunečnímu záření, jsou lepší než žádné brýle. Shrnutí: Dobře udržované a čisté nedioptrické brýle Vám v žádném případě neuškodí.


Chcete si vyzkoušet brýle zdarma?

Víme, že brýle nelze vybírat bez důkladného zkoušení. Také víme, že na běhání po optikách nikdo nemá čas. Udělali jsme tedy krok vpřed a rozhodli jsme se dát našim klientům možnost vyzkoušet si brýle doma – 5 párů na celých 5 dní. Nic za to nechceme. Nemožné? V Muscatu jsou zázraky na denním pořádku 🙂Prohlédněte si také