28 května 2018

Jak chránit oči před sluncem?

Jak chránit oči před sluncem?

Každý, komu se „poštěstilo“ pár dioptrií nebo jiná vada zraku, jistě nejednou přemýšlel, jak péči o zrak elegantně vyřešit v létě: tedy jak na nošení svých dioptrických brýlí a zároveň ochranu zraku před sluncem. Nošení ošklivých samozabarvovacích skel, připevňování nevkusných klipů nebo dokonce ponechání očí slunci napospas… Ne, tudy cesta nevede! Naštěstí Muscat má pro Vás řešení, které je jednoduché, efektivní a Vaši peněženku rozhodně nezruinuje.

 

Muscat nabízí dioptrické sluneční brýle nebo moderní clip-ony na většinu našich modelů. Do každých našich obrouček můžeme vyrobit dioptrická skla, která zároveň chrání Vaše oči před sluncem. Těšte se sluníčkem, zdravým zrakem i perfektním viděním v jednom!

 

A proč jsou sluneční brýle s dostatečně vysokými UV filtry tak důležité? Přečtěte si názor zkušeného optometristy:

 – Dioptrické brýle bez UV filtrů bohužel ochranu před sluncem neposkytují. Klasická samozatmavovací skla sice blokují dosah světla, ale nechrání oči před UV zářením. Potřebujete brýle s filtrem UV400 (UVA, UVB). Propustnost světla má různé stupně. Nejvhodnější je stupeň č. 3, při kterém jsou skla zabarvena na přibližně 85 %. Podle toho, v jakých podmínkách se budete pohybovat, může stačit i filtr se stupněm č. 2, který zabarvuje skla na cca 65 %. Brýle musí zakrývat celé oko. Pokud se světlo dostává k očím z vrchu nebo ze stran, filtry příliš nepomůžou.

 

Do všech obrouček, které Muscat nabízí, lze vybrat skla, která jsou zároveň sluneční i dioptrická. Nezáleží na tom, jakou vadu zraku máte, záleží na tom, jak svůj zrak chráníte!

 

Všechna skla, která nabízíme jako sluneční a dioptrická, jsou vždy vybavena antireflexní vrstvou Hi-vision Aqua, vrstvou zabraňující poškrábání a mechanické poškození skel a UV filtry. Samozřejmě nabízíme také fotochromní skla a jiná řešení, která zdraví Vašich očí vyžaduje. Více informací o našich čočkách najdete v tomto článku.

 

–  Dlouhodobé vystavování očí slunečním paprskům může výrazně zhoršit zdraví Vašeho zraku. Hmouření očí a zmenšení zornic je vlastně reakcí organismu bránící se proti poškození zraku. Kdykoli vycházíte na slunce, noste sluneční brýle s UV filtry. Pokud nosíte dioptrické brýle, investujte do dioptrických slunečních brýlí nebo do fotochromních skel, která se ztmaví na slunci a zesvětlí uvnitř. Těm, kteří nosí kontaktní čočky, doporučuji běžné sluneční brýle s filtrem UV400. – dodává odborník.

 

Znamená nošení dioptrických slunečních brýlí větší komfort vidění? Stoprocentně. Přesvědčte se sami a připravte se na slunečné dny s brýlemi MUSCAT.

 


Chcete si vyzkoušet brýle zdarma?

Víme, že brýle nelze vybírat bez důkladného zkoušení. Také víme, že na běhání po optikách nikdo nemá čas. Udělali jsme tedy krok vpřed a rozhodli jsme se dát našim klientům možnost vyzkoušet si brýle doma – 5 párů na celých 5 dní. Nic za to nechceme. Nemožné? V Muscatu jsou zázraky na denním pořádku 🙂Prohlédněte si také