9 října 2018

MUSCAT LIFESTYLE: Smart Casual

MUSCAT LIFESTYLE: Smart Casual

Jaké rámečky zvolit ke každodennímu outfitu? Vítáme vás u dalšího článku z našeho cyklu MUSCAT Lifestyle. Tentokrát se zaměříme na styl Smart Casual. Pojďme na to!

Co je Smart Casual?

Dress code smart casual můžeme nejjednodušeji pojmout jako nedbalou eleganci. Jedná se o kombinaci dvou stylů, které jsou na první pohled neslučitelné. Přesto to jde. Smart znamená chytrý či elegantní, zatímco casual znamená každodenní, obyčejný. Oděv ve stylu Smart Casual je zároveň elegantní, jak i neformální. Dostanete-li pozvánku na akci, kam se máte dostavit v outfitu smart casual, neuděláte chybu, když si obléknete klasické kousky a zkomponujete je s ležérnějšími, perzonálními akcenty, jenž dodají vzhledu individuální barvitost. Smart casual outfit je vhodný nejen pro každodenní pracovní docházku, ale hodí se také na méně formální pracovní schůzky, přijde vhod během služebních cest, ale i na neoficiálních akcích. Tento styl je určen lidem obojího pohlaví, kteří sice nemusí do práce v obleku či kostýmku, přesto chtějí vypadat elegantně za každé situace. Je ideální pro ty, kdo se hned po práci chystají na rande či na pivo.

Čím se liší styl Smart Casual od klasické módy do kanceláře?

Rozhodně si můžeme dovolit na pestřejší kousky a odvážnější dopňky. Dobrým tahem bude v tomto případě kombinace saka a overalu a volba stylové bižuterie nebo brýlí – skvěle se osvědčí třeba model BENNET SMOKE z naší kolekce MUSCAT!

Co je dobré vědět?

Můžete si dovolit obléci kousky s větším výstřihem (ale bez přehánění), aby jste nepůsobili příliš upjatě (zejména u krku). Pokud se rozhodnete pro overal s odhalenými rameny, vemte si k němu do práce třeba sako nebo holou kůži zahalte šátkem. Díky tomu budete v práci decentní a večer uvolnění a stále styloví.

Jaké zvolit barvy?

Nemusíte křečovitě lpět na typických „kancelářských” barvách, zkuste propašovat barevné doplňky. Na některých pracovních místech projde třeba barevné sako nebo vzorovaná sukně. Ale nezapomeňte, že všeho moc škodí: takže stačí jeden výraznější kousek či doplněk, aby jste oživili svůj dress code.

Doplňky

To ony dolaďují styl. Necukejte před výraznějšími obroučkami – kromě zmíněného modelu  BENNET SMOKE, doporučujeme také modely PARKERJOYCE. Šperky a doplňky ale nemohou být příliš výstřední, stejně jako líčení. V takovém případě se zde se bude hodit červená rtěnka a voila! Jde se pařit!


Chcete si vyzkoušet brýle zdarma?

Víme, že brýle nelze vybírat bez důkladného zkoušení. Také víme, že na běhání po optikách nikdo nemá čas. Udělali jsme tedy krok vpřed a rozhodli jsme se dát našim klientům možnost vyzkoušet si brýle doma – 5 párů na celých 5 dní. Nic za to nechceme. Nemožné? V Muscatu jsou zázraky na denním pořádku 🙂Prohlédněte si také