19 října 2018

Jak vybrat brýle, které ladí s mým tvarem obličeje?

Jak vybrat brýle, které ladí s mým tvarem obličeje?

Jaké brýle zvolit ke tvaru mého obličeje?

Důležité je, aby správně zvolený model  kontrastoval s tvarem vašeho obličeje.

Nejste si jisti, jaký tvar obličeje máte? Přemýšlejte. Je to obličej obdélníkový nebo kulatý? A co vaše lícní kosti? Jsou široké nebo nikoliv?

Pojďme si vyjmenovat všechny tvary obličejů a najít k nim ty správné obruby.

Čtvercový nebo obdélníkový obličej

Máte poměrně ostré rysy tváře? Vaše brada a čelist jsou hranaté a čtvercové? Máte výrazné lícní kosti?

V takovém případě vám doporučujeme obruby oválné nebo kulaté. Opticky vaše rysy tváře zakulatí a zjemní. Zkuste si například Belova Champagne, Ellis Striped Amber,  Wayne Black Matt, případně model Steve Black/Black Magic .

Rozhodně byste se měli vyhýbat brýlím se širokými nebo čtvercovými obrubami.

Kulatý obličej

Vaše tvář má zhruba stejnou šířku jak délku, a proto působí jemně a decentně. Tady bychom doporučovali brýle čtvercové nebo hranatého tvaru s ostrými liniemi. Zkuste si třeba Bennet Smoke, Parker Navy, Walker Black Ice, Scott Black Ice.

Vyvarujte se kulatým brýlím, které více zakulatí tvar obličeje a ve výsledku budete vypadat dětinsky.

Oválný nebo prodloužený obličej

Oválný obličej je delší a užší, čelo a čelist mají zhruba stejnou šířku a lícní kosti jsou málo výrazné. Pokud patříte do této skupiny, máte kliku! Sednou vám totiž skoro všechny druhy brýlí! Nicméně při zkoušení se ujistěte, jak na vás působí celkově. Začněte zkoušení třeba v následujícím pořadí: Alex Dark Havana, Blake Havana Bee, Murdock Black Magic, Dollis Navy.

Obličej „srdce” nebo trojúhelník

Pro něj jsou typické: široké čelo, postupně zužující se obličej směrem k špičaté bradě. Pokud patříte do této skupiny, doporučujeme vám brýle s kulatými nebo oválnými skly, případně tzv. kočičí oči, např. Mendoza Purple Rain, Madeline Burgundy, Cooper Gold/Crystal, Bruce Gunmetal.

Vyhýbejte se obrubám, které vám opticky čelo více zvýrazní.

Zkoušejte, zkoušejte, zkoušejte

Zamyslete se nad tím, jaký máte styl – holdujete výraznému líčení? Jaký nosíte účes? Vlasy rozpuštěné nebo sepnuté? Často se nacházíte v situacích, kdy musíte vypadat seriózně nebo si můžete dovolit na ležernější outfit? Odpovědi na tyto otázky vám zjednoduší výběr těch nejlepších obrub, které nejen že nebudou vadit, ale budou sedět a slušet.

I když se vám teoreticky jistý model nebude hodit, za vyzkoušení nic nedáte. Netrapte se tím, že jsou to už patnácté obroučky, které zkoušíte. Od toho jsme tady my, abychom vám ukázali, poradili, doporučili a a společně zvolili ten správný model. Nezapomeňte, že brýle budete nosit během skoro celého dne a tudíž mají sednout dokonale!

 

Testujte!

Pokud se i přesto nemůžete rozhodnout, máme pro vás tip.  Budete moci zkoušet a rozhodovat se až 5 pracovních dní. Objednáte si 5 modelů a v klidu domova, sami nebo s blízkými můžete rozhodovat, které jsou ty nejlepší. Více info najdete zde: https://muscat.cz/domaci-zkouseni/


Chcete si vyzkoušet brýle zdarma?

Víme, že brýle nelze vybírat bez důkladného zkoušení. Také víme, že na běhání po optikách nikdo nemá čas. Udělali jsme tedy krok vpřed a rozhodli jsme se dát našim klientům možnost vyzkoušet si brýle doma – 5 párů na celých 5 dní. Nic za to nechceme. Nemožné? V Muscatu jsou zázraky na denním pořádku 🙂Prohlédněte si také