22 října 2018

V zimě trpí náš zrak – jak o něj pečovat?

V zimě trpí náš zrak – jak o něj pečovat?

Pravda je taková, že zima naším očím neprospívá. Zima, změny teploty vzduchu, vítr… naše oči jsou vystaveny nepříznivým podmínkám, jež mohou způsobovat podráždění a nepohodlí. Proto je velmi důležité pečovat nejen o oči samotné, ale i o oční víčka. Jak pečovat o oči, abychom v této sezóně předešli problémům?

Nezapomínejme na zvlhčování

Stejně jako se staráme o naší pokožku v podzimní a zimní sezóně, i naše oči si v tomto období zaslouží trochu péče. V tomto období nejen vystavujeme zrak studenému větru, ale i teplotním změnám – často přecházíme z chladu do vytopených místností. Kvůli náhlým změnám teploty (mezi teplotou uvnitř a vně místností) jsou oči vystaveny nadměrné suchu.Řešením tady budou oční kapky s lubrikačním efektem.

Dbejte na ovzduší v kanceláři i doma

Topné období dává zabrat nejen kůži a vlasům, ale i očím. Suché, popraskané pokožky a elektrizujících vlasů si všimnete snadno a můžete na to reagovat okamžitě, nicméně v případě očí je mnohem těžší určit “viníka” těchto potíží.

Vhodné je zakoupit si zvlhčovač vzduchu nebo použít domácí způsoby na zvlhčování ovzduší jako jsou nádrže s vodou, které připojíme přímo k radiátoru nebo na něj položíme mokrý ručník. A pokud počasí dovolí, je vhodné čas od času místnost provětrat.

Zvlhčujte i zevnitř

Vhodná strava je základ pro správné fungování zraku. Samozřejmě se doporučuje, pokud možno, co největší množství ovoce a zeleniny. Ale nezapomínejme také na tuky, které redukují symptom suchého oka. Vyskytují se v tučných rybách a olejích. Zohledněte ve vaší stravě také vejce, bílé maso, celozrnné pečivo a drůbež, ty totiž obsahují zinek chránící naše oči před vnějšími faktory.

Pořád silné slunce

Pokud se chystáte na slunečnou, podzimně-zimní procházku, nezapomínejte na sluneční brýle! Je to důležité zejména, když napadne sníh, neboť ten může odraz světla znásobit a být dokonce silnější než v létě!

Naštěstí Muscat nabízí brýle nejen dioptrické, ale i dioptrické sluneční. Navíc máme čočky s antireflexním povrchem a také clip-ony, díky kterým během několika vteřin změníte své dioptrické brýle na sluneční. Najdete je v našem obchodě mezi doplňky.


Chcete si vyzkoušet brýle zdarma?

Víme, že brýle nelze vybírat bez důkladného zkoušení. Také víme, že na běhání po optikách nikdo nemá čas. Udělali jsme tedy krok vpřed a rozhodli jsme se dát našim klientům možnost vyzkoušet si brýle doma – 5 párů na celých 5 dní. Nic za to nechceme. Nemožné? V Muscatu jsou zázraky na denním pořádku 🙂Prohlédněte si také