20 září 2019

Jak dbát o zrak na podzim?

Jak dbát o zrak na podzim?

K péči o dobrou kondici očí i přes oslabení a podzimní podmínky postačí trocha disciplíny. Přinášíme Ti několik praktických tipů a hrst sezónních inspirací pro dobrý začátek sezóny!

Kolekce titanových obrouček

Proč jsou oči na podzim suché?

Souvisí to s chladnějším počasím a topným obdobím. Méně vlhkosti v místnostech a venku způsobuje, že se oči rychleji vysušují, rudnou a začínají pálit.

Jak tomu předejít?

Zajisti adekvátní vlhkost v místnostech – nezapomeň často větrat! Víme, že je zima, ale očím neprospívá vzduch vysušený horkým topením. Pokud je sucho i venku, nasaď oční kapky nebo investuj do zvlhčovače vzduchu.

Tanči v listí, čerpej z úrody

Jablka, hrušky, dýně se semínky a vodnice nabízejí vitamíny A, C a E, které jsou nezbytné pro zdraví očí. Udržovat dobrý zrak pomohou také produkty bohaté na omega mastné kyseliny (ryby, mořské plody, popř. pokud je nemůžeš jíst – doplňky stravy), máslo, játra, mandle, červená paprika, květák, brokolice, celer, rajčata, špenát a mrkev. Samé dobroty!

Ellis Amber Light, Belova Wide Dark Havana a Cooper Gold/Rose

Pozoruj svůj zrak po soumraku

Podzimní večery jsou pro naše oči velká výzva. Umělé osvětlení a nezbytnost práce po setmění zvyšují riziko únavy a pocitu vysušení. Ale to není všechno. Při horším osvětlení vidíme trochu hůře. Tento stav postihuje zejména osoby trpící krátkozrakostí a všimneme si ho na podzim, protože se rychleji stmívá. Pokud si uvědomíš, že nevidíš tak jasně, zvaž druhý, silnější pár brýlí.

Pozor na slunce!

I když to v listopadu může vypadat, že slunce zmizelo a už se nikdy nevrátí, je potřeba dávat si na toto zdání pozor. Znáte ten pocit, když na první pohled nic nesvítí, a stejně něco oslňuje? To je znamení, že je třeba nasadit si sluneční brýle. Připomínáme také o nejpohodlnějším řešení pro toto roční období, a tedy fotochromních brýlích – více informací najdeš zde.

Grant Dark Havana, Ellis Dark Havana s fotochromy, Marco Gold/Crystal

Jak si poradit se zhoršenou kvalitou ovzduší?

Podzim neznamená jen zlatavé listí, je to i… šedivý smog. Znečištěné ovzduší zvyšuje riziko mnoha infekcí, mj. zánětu spojivek nebo okrajů očních víček – zejména pokud hodně pracuješ na počítači. Nezapomínej na vhodné osvětlení, užívání hydratačních kapek o přestávkách v práci a odpočinek pro oči jednou za půl hodiny. Speciálně pro Tebe jsme sestavili playlist, který to usnadní!


Chcete si vyzkoušet brýle zdarma?

Víme, že brýle nelze vybírat bez důkladného zkoušení. Také víme, že na běhání po optikách nikdo nemá čas. Udělali jsme tedy krok vpřed a rozhodli jsme se dát našim klientům možnost vyzkoušet si brýle doma – 5 párů na celých 5 dní. Nic za to nechceme. Nemožné? V Muscatu jsou zázraky na denním pořádku 🙂Prohlédněte si také